1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andreyy89
3 years ago
9

Is 8.17539... irrational or rational?

Mathematics
1 answer:
diamong [38]3 years ago
8 0
It's Irrational cause it's not a negative number a rational is. So jts a irrational
You might be interested in
4 - 1 1/4<br><br> A. 3 1/4<br> B. 3 3/4<br> C. 2 3/4<br> D. 2 1/4
AleksAgata [21]
The answer to this question is c. 2 3/4
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which is the graph of 4x + 2y &lt;3?<br> 2<br> 4<br> ) Intro<br> Done
Umnica [9.8K]

Answer:4

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is 50 plus 30 divided by 4
Aloiza [94]

Answer: 57.5

Step-by-step explanation: The first thing you need to know about the order of operations is that multiplication and division come before addition and subtraction.

So in this problem, we are going to divide before we add.

Since 30 divided by 4 is 7.5, our next step will read 50 + 7.5 and 50 + 7.5 simplifies to 14.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help what’s the answer???
Alex777 [14]
The answer is 64!!

Hope this helps!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
which one of these ia straight is part of a line and has two endpoints a line, line segment a point or a ray
KonstantinChe [14]
What does ia straight mean?
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • PLS HELP ME ASAP FOR 7, 8, 9. A and B!! (MUST SHOW WORK!!) + LOTS OF POINTS!!
    9·1 answer
  • I need help with this please
    13·1 answer
  • If triangle ABC is congruent to triangle DEC, angle B = x + 15 and angle E = 6x - 65
    8·1 answer
  • This is a two step question, so can someone answer the first part please?
    6·2 answers
  • I need help you don't have to explain the answer I just need it, thank you!
    9·1 answer
  • What is the unit rate for $7.30 for 5 pounds.
    8·2 answers
  • My stoopid ahh needs help with something else someone HELP
    6·2 answers
  • The Candy Store is selling packs of gummies. A pack has 2 and 1/3 pound
    13·1 answer
  • Find the HCF and LCM of 126 and 234?
    5·1 answer
  • 2(4w-1)=-10(w-3)+4 help
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!