Answer:74 is the answer and you would use P.E.M.D.A.S to solve
Step-by-step explanation:
Answer:
$5
Step-by-step explanation:
To find the unit price, we have to divide the price, $25, by the number of units, 5.
= 5
So, the unit price is $5 per pound.
Good luck ^^
Answer:
C because you are multiplying. Since you can do zero multiplied zero to get zero, therefore, zero has not changed as the bigger number.
12 is an even number
so that’s the answer