1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mel-nik [20]
4 years ago
14

What is an equation of the line that passes through the points (-6, -2) and

Mathematics
1 answer:
Vesnalui [34]4 years ago
6 0

Answer:

idek man

Step-by-step explanation:

You might be interested in
How to do this question
Tema [17]

Answer:

f(8) = \underline{5}

Step-by-step explanation:

We can see it on the given table of values.

6 0
3 years ago
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate
Arisa [49]
Its 15 divided by 2.49 which is 6.02, then you have to divide 20 divide by 3.32 which equals 6.02. They are both equal Both a and B are equal

You're Welcome i hope i helped
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
P pennies added to 22 pennies
taurus [48]
23 Pennie’s is the answer I believe
7 0
2 years ago
ASAP! 70 points! Yan has already finished 3/4 of the 45 math problems he was assigned today. Each math problem took him 1 and 4/
siniylev [52]
I would help but Can u add a pic or something for more understanding
7 0
3 years ago
PLS HELP ME WITH 42!! (SHOW WORKKK!!!) + LOTS OF POINTS!!
spayn [35]
We can represent the cost of the notebooks with by saying 0.75n, and the cost of the pens by saying 0.55p.

0.75n+0.55p will be the total cost before tax.  Now, we need to add on tax.  Tax will be 0.0625 times the total amount, so we can represent the cost by saying 

(0.75n+0.55p) + 0.0625(0.75n+0.55p), so the answer is B.
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • F(x)=-2X-3 and g(x)=5X-6.<br> Find 2f(x)-3g(x)+F(x)
    7·1 answer
  • What the GCF to 100 and 16
    6·2 answers
  • The square of a number is increased by 27 and the result is 148. Find all possible solutions for the number.
    10·2 answers
  • the product of ages of 3 children in the Collins family is 72. the sum of the ages of 3 children, the twin boys and the older si
    13·1 answer
  • Number 15. Find the equation of the line that passes through (3,-1) and is perpendicular to the line that passes through (-5, 2)
    10·1 answer
  • What times 0.914 equals to 400?
    5·1 answer
  • The 2nd term of an arithmetic progression is (1/2) and the sum of the first 14th terms is -70. Find
    9·1 answer
  • Manny says that the diagram shows a centroid. Is he correct? Why or why not?
    12·2 answers
  • Which method correctly solves the equation using the distributive property? Negative 0.2 (x minus 4) = negative 1.7
    11·1 answer
  • Consecutive numbers follow one right after the other. An example of three consecutive numbers is 17, 18, and 19. Another example
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!