Which of these rate descriptions represent unit rates?Check all that apply.
2 answers:
Answer: It is B ($5 for every pound) and D (4 words per minute)
Step-by-step explanation:
They are both unit rates. The others are not.
Answer:
$5 for every pound
4 words per minute
Step-by-step explanation:
here!
You might be interested in
Answer:
3x + 7
Step-by-step explanation:
13x + 13 + 2x = 2
15x + 13 = 2
15x = -11
Use these formulas to get the surface area and volume. Hopes this helps! ❤️
Answer:
its the multiplication property
Step-by-step explanation:
.186915888
that is the answer
if I meant 2.675 divided by .5 it is 5.35