1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
svp [43]
3 years ago
15

What is the answer to this

Mathematics
1 answer:
allochka39001 [22]3 years ago
5 0
678.58 that is the surface area to this problem
You might be interested in
Geometry page 1 help please !
victus00 [196]

Answer:

16) y=\frac{1}{4}x +5

17) y = -x - 4

18) y = -2x - 1

19) y = -2x

20)y=\frac{-5}{3} -3

Step-by-step explanation:

With the two points you find the slope using \frac{y_{2}-y_{1}  }{x_{2}-x_{1} }

Then using that slope, plug the slope in with one of the points values of x and y into the point slope formula, and smiplify that into the y-intercept formula.

6 0
3 years ago
HELP ASAP PLZ I HAVE NEVER BEEN MORE CONFUSED ON HOW TO WRITE AN EQUATION ;-;
Rainbow [258]
Me too hhaha haha 23
5 0
3 years ago
Susan deposited $275 in a savings account that earns simple interest at a rate of 4.5%. She made no additional deposits and no w
Tresset [83]

Answer: 12 years

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Kiyo bought a pizza for 12.75 and four medium drinks at Paulis pizza. Define a variable and write an expression to represent the
Elina [12.6K]
A = cost of 1 drink $12.75 + 4a $12.75 + $12.00 = $24.75

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
9. If ground beef costs $4.98 for 3 pounds, then what is the unit rate (cost per
Drupady [299]

Answer:

1.66 pounds

Step-by-step explanation:

4.98 dollars divided by 3 pounds

4 0
3 years ago
Other questions:
  • mr sanchez owns a square field. the side lengths are 0.9 kilometers. there are 1980 prairie dog burrows in the field. what is th
    9·1 answer
  • The measures of two interior angles of a triangle are 67° and 102°. What is the measure of the third angle?
    15·2 answers
  • Start time:<br><br> Elapsed time: 9 3/4<br><br> End time: 6:00 P.M.
    10·1 answer
  • A television and DVD player cost a total of $1257 the cost of the television is two times the cost of the DVD player find the co
    13·1 answer
  • there is a rectangle built with 12 tiles in this rectangle half of the tiles are red one fourth of the tiles are yellow and one
    15·1 answer
  • 5) The Montgomerys borrowed $115,000 at 10% for 30 years to purchase a house. Find the monthly
    9·1 answer
  • 173 299 181 103 540 81 270 360
    15·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP! Will give BRAINLIEST! Please answer correctly!<br><br> No guessing!
    7·2 answers
  • Determine if each statement is True or False. If False, determine what needs to be
    12·1 answer
  • In the diagram triangles ABE and ACD are similar.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!