Answer:
$0.96
Step-by-step explanation:
To find the unit price is to find the price of 1 meter.
9m = $8.64
1 m = 8.64 ÷ 9 = $0.96
Answer:
If a is 1.. we substitute one in every a in g(a)
4 * 1 + 16
4+ 16 = 20
g(a)= 20
f(20)
-16 + 20 = 4
and 4/4 = 1
so f (g (a)) = a
Step-by-step explanation:
X=1, y=-2--------------------------
C bc i am a professor at Yale and it is simplistic............................................................... <span />