1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Liono4ka [1.6K]
3 years ago
12

A family took a trip. They spent $90.71 for gasoline, $153.00 on meals, $197.00 on amusements, and $73.38 on miscellaneous expen

ses. How much did the trip cost? $
Mathematics
2 answers:
MA_775_DIABLO [31]3 years ago
6 0
The correct answers is 414.09
Pachacha [2.7K]3 years ago
3 0
They spent $514.09 on the trip.
90.71 + 153.00 + 197.00 + 73.38 = $514.09

You might be interested in
if the volume of a rectangular prism is 560 cubic units, what is it's volume if one dimension is halved, a second dimension is r
Margaret [11]
70 cubic units.
___________
5 0
3 years ago
Two neon lights are turned one at the same time. One blinks every 4 seconds and the other blinks every 6 seconds. In 60 seconds,
morpeh [17]
Two neon lights turned on at same time.

one blinks                  other blinks
every 4 seconds        every 6 seconds.

ob   ob
4   :  6
60.

60 / 4 = 15
60 / 6 = 10.

15+ 10 = 25 times.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
May you guys help :)
goblinko [34]

Answer:

its the last one (d)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
If events A and B are independent, then
Softa [21]

yeah i dont understand what that even means.

8 0
3 years ago
PLS HELP! Thank you pls
Licemer1 [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

no

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which real-world scenario can be described by the algebraic expression 4w? withdrawing w dollars from the bank and giving 4 doll
    15·2 answers
  • M^6=3/y and M^5=y^2/6 then which of the following expresses m in terms if y
    11·1 answer
  • What is 4/7*3/4??? NEED HELP
    6·1 answer
  • What is 10 3/4-3 1/2
    11·2 answers
  • 2.8 in three different ways
    15·1 answer
  • 211135.711111 write this in cash price (dollars)
    7·1 answer
  • Sandra bought 5 pounds of sweet potatoes for $6.80. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    11·1 answer
  • Help me with this pls
    13·1 answer
  • Bobby bought a bag of 10 muffins. There were 3 blueberry muffins and 2 banana muffins in the bag and 5 cranberry
    6·1 answer
  • No links or wrong answers please!! 55 points
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!