1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
timofeeve [1]
3 years ago
15

What is the length of HJ expressed in terms of pie?

Mathematics
1 answer:
frutty [35]3 years ago
6 0

im not sure but pie is 3.14

You might be interested in
Find two consecutive even numbers such that the difference of one half the larger and two fifths the smaller is equal to five.
kirill [66]
The answer would be this  1/2(n+2)-2/5n=5
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
identify a pattern in the given list of numbers. then use this pattern to find the next number.​ 1/2,1/5,1/8,1/11,1/14 ( these a
Solnce55 [7]

Answer: 1/17

Step-by-step explanation: The denominator gets larger by 3 each time. That's it!

5 0
3 years ago
How i get the y-intercept
jeka94

Answer:

<em>hey </em>

Step-by-step explanation:

which u r studying inn

5 0
2 years ago
Which statement best describes the function h(t) = 210 – 15t?
storchak [24]

Answer:

h(t) is a linear function with a slope of -15.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Complete the steps to identify all potential rational roots of f(x) = 3x2 – x – 4.
Ymorist [56]
-4,. 3

or. ±4/1,. ±2/1,. ±1/1,. ±4/3,. ±2/3,. ±1/3,.
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The city subway is being extended to include a new stop in a large open plaza. The entrance to the new stop needs to be both arc
    5·1 answer
  • Are the two triangles similar? If so, state the reason and the similarity statement.
    10·2 answers
  • What's the measure for angle x ?​
    13·1 answer
  • Completing the square allows us to see the vertex of the quadratic equation's parabola. Explain why. 
    7·1 answer
  • (-102.75) ÷(-3) round to the nearest hundredth
    11·2 answers
  • Randell's favorite brand of cookies is on sale at a price of $1.79 for a 12 ounces package. what is the cost per ounce (unit rat
    14·1 answer
  • What is 55 divided by 11 + 7 x(2+14)
    8·1 answer
  • PLEASE HELP QUICKLY!!!<br> How are average IQs related to normal distribution
    14·1 answer
  • F(x) = x^2. what is g(x)?
    13·1 answer
  • Solve algebraically 16 = 64 - 32t
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!