1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
matrenka [14]
3 years ago
14

Identify an expression that is equivalent to 0.3(12y)

Mathematics
1 answer:
lutik1710 [3]3 years ago
3 0
3.6y is the answer. If you multiply the 0.3 times the 12 it equales 3.6 and add the y because it’s a variable.
You might be interested in
Please help me! :) !!!!!!!!!!!!!!!!!
Novosadov [1.4K]

Answer:

x=17

Step-by-step explanation:

Since the triangles are congruent, the angles are equal

I≅ P  

3x+4 = 72-x

Add x to each side

3x+4+x = 72-x+x

4x+4 = 72

Subtract 4 from each side

4x+4-4 = 72-4

4x= 68

Divide by 4

4x/4 = 68/4

x = 17


7 0
3 years ago
Gwyneth begins solving for x in the equation 2(x-4)=5(4-2x)+4x.after applying the distributive property and combining like terms
Leya [2.2K]
The answer would be:
8x-4=20-6x
4 0
3 years ago
If a discriminant is negative, then the quadratic has:
Serjik [45]

Step-by-step explanation:

the answer is

........b

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jan wants to paint her bedroom that measures 15 feet wide, 20 feet long, and 8 feet high. One gallon of the paint she selects co
trasher [3.6K]

Answer:

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
PLEASE HELP<br> What is the value of f(2)?
Sonbull [250]

Step-by-step explanation:

I think your answer is 3

....

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Find the missing angle.
    8·1 answer
  • What is the greatest common factor of 8, 14
    12·2 answers
  • Will give Brainlyest. ASAP
    8·1 answer
  • Decompose to find the product of 4 × 3.5.<br>PLEASE HELP QUICK
    6·2 answers
  • The domain of the following relation: R: {(3, 5), (8, 6), (2, 1), (8, 6)} is
    10·2 answers
  • At a grocery store a 18 oz box of cereal costs $5.22. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • Solve the following by substitution : -<br><br>x + y = 10<br>x - y = 5
    14·2 answers
  • Help 13 points!!!!!!!!
    8·1 answer
  • Guys pls help me.........
    11·1 answer
  • Find the Equation of the lines.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!