1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleonysh [2.5K]
2 years ago
13

If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost

Mathematics
1 answer:
VARVARA [1.3K]2 years ago
7 0

Step-by-step explanation:

12/3.48= cost of 1 book

cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95

You might be interested in
Which expression is even for all integers a and b?
Irina18 [472]
Do u have a problem that went with this?

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What's the ordered pair for point H in the graph above?
Bumek [7]

Answer:

C) (5,0)

Step-by-step explanation:

1. The correct answer is C) because when we move five units to right from the origin, and zero units up, we end up at point H!

6 0
2 years ago
3/4m^2-1 -5/2m+1 what is the answer and the solution
Ratling [72]
Solve Using the Quadratic Formula (m+ 4)(4m-2)=5(m+3)-10 ..... Use the quadratic formula to find the solutions.
5 0
3 years ago
Andy filled four glasses with water at different temperatures as shown under each glass.
iragen [17]

Answer:

black

Step-by-step explanation:

because

8 0
3 years ago
One dozen eggs cost $1.98 how much does 1 egg cost
RSB [31]
I think it would be 15 cents!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Pls help with this volume wiestion
    15·1 answer
  • Which is the polynomial function of lowest degree with rational real coefficients, a leading coefficient of 3 and roots StartRoo
    12·2 answers
  • You find 72 coins consisting only of nickels, dimes, and quarters, with a face value of $10.20. However, the coins all date from
    15·1 answer
  • Un cono ha l'area laterale di 255 pigreco cm^2, l'apotema di 17 cm e pesa 900 pigreco g. Calcola il peso specifico del materiale
    5·1 answer
  • Helppp please i need this asap
    15·1 answer
  • Richard spends a total of $105.93 for 3 video games and 2 DVDs. The video games are each the same price, and he pays $12.75 for
    15·1 answer
  • Solve each system of equations using the substitution method
    7·1 answer
  • I need help please help me please
    5·1 answer
  • Scott is buying a pair of cleats that are on sale for three fifths of the original price after he uses a $25 gift card the total
    11·1 answer
  • Plsssssss helpppp meeeeeeee I need the procedure and the correct answer plssssssss helppppp
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!