Answer:
try math wa y
Step-by-step explanation:
it will give u the answer to most questions the answer is c
Answer:
1 solution
Step-by-step explanation:
4.80/(3/4) = 6.4 per pound
8.2 * 6.4 = $52.48
Solution: $52.48 for 8.2 pounds
Answer:
the answer is -4
Step-by-step explanation:
step 1: -7m<28
step 2: -7m÷ (-7)>28÷(-7)
step 3: m>28÷(-7)
step 4: m>-28÷7
step 5: m>-4
He can travel 500 miles if he spends $200.
Hope this helps :)