1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pachacha [2.7K]
2 years ago
6

$1.12 for 8.2 ounces

Mathematics
2 answers:
makvit [3.9K]2 years ago
8 0
What are you excactly asking
Reika [66]2 years ago
5 0
To find the unit rate or how much one-ounce costs
You divide 
1.12/8.2
$0.14 For one ounce
You might be interested in
Need Help ASAP. Brent has two barcode printing machines. Each machine can print 25 barcodes per minute. On day 1, only the f
laila [671]
Hello!

As we can see, our first amount was 95 for the one machine. We are not multiplying it by anything from the second day as it was used the first. There is no 95 in B, and in C and D it is multiplied.

In A, we have a base of 95, plus 25 multiplied by x and y, and this fits the scenario perfectly. Our answer is A.

I hope this helps!


3 0
3 years ago
Tony misplaced 7 77 stamps from his collection. He knows that each stamp of his is worth $ 0 . 1 5 $0.15dollar sign, 0, point, 1
denis23 [38]
I take it that only 7 stamps are misplaced and that we are asked for the total value of the stamps including those which have been misplaced. 
If each is worth $0.15 then, the total worth of 7 stamps is $1.05. Then, we add this value to the value of his remaining stamps, $5.55, the answer would be $6.60. 
7 0
3 years ago
The two trigonometric functions defined for all real numbers are the
Sidana [21]
Sine and cosine.  The other four functions are periodic and at some values of the input variable would be undefined.
4 0
3 years ago
I need help with these questions
Katen [24]
The answer is c! As CBA & ZXY is not only a full triangle, but its written incorrectly.

ABC → CBA
XYZ → ZYX (not ZXY)
8 0
2 years ago
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME I REALLY NEED HELP I HAVE TWO MINUTES LEFT!!
kirza4 [7]

Answer:

d is the ans

Step-by-step explanation:

D is the answer

3 0
2 years ago
Other questions:
  • I don't know how to
    15·1 answer
  • A swimming pool is 15 by 30 feet and a consistent 5 feet deep. you are painting the walls and floor of the pool. if a gallon can
    5·1 answer
  • If r=0.5 and a6=0.03125 what is the value of a1?
    7·2 answers
  • An online clothing company decides to investigate whether offering their customers a coupon upon completion of their first purch
    15·1 answer
  • A rectangle has a length that is 5 inches greater than its width, and its area is 104 square inches. The equation (x + 5)x = 104
    13·2 answers
  • Judy took $42 with her to spend on popcorn and drinks for herself and her friends at the movie theater. The price for each bag o
    7·1 answer
  • Please answer quick!!
    9·1 answer
  • How much interest will $2,000 earn at an annual rate of 8% in one year if the interest is compound every half a year?
    6·2 answers
  • Find the PERIMETER and AREA of each figure below
    13·1 answer
  • This diagram shows a park's walking path in the shaded area.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!