The answer is 336
The reason is because you have to times 12 x 28
Answer: 
===========================================
Work Shown:
Use the distance formula.

Or you could use the pythagorean theorem, which is how the distance formula is set up.
Answer:
$0.14 per ounce
Step-by-step explanation:
Divide $2.24 by 16 and theres your answer
Answer:
16
Step-by-step explanation:
4^2 = 16
4×4=16 thats the answer