Answer:
Sendiks.
Step-by-step explanation:
Sendiks- 6 ÷ 3.80= $1.58 per can
Sam's Club- 12÷6.90= $1.74 per can
The correct choice would be 128.
If there are 6 options and the person can pick any number of toppings, we need to know the number of subsets that can be formed with 6. That would be 2^6 or 64.
Since there is a pan or hand-tossed option, we need to multiply 64 by 2 to find the total.
64 x 2 = 128
ᴀɴsᴡᴇʀ:
<u>1.Example, x²-25 can be factored as (x+5)(x-5).</u>
<u>
</u>
<u>2.This method is based on the pattern (a+b)(a-b)=a²-b², which can be verified by expanding the parentheses in (a+b)(a-b).</u>
<u>
</u>
<u>3.When an expression can be viewed as the difference of two perfect squares, i.e. a²-b², then we can factor it as (a+b)(a-b). For example, x²-25 can be factored as (x+5)(x-5).</u>
ʜᴏᴘᴇ ɪᴛ ʜᴇʟᴘs!
☞︎︎︎ᴄᴀʀʀʏ ᴏɴ ʟᴇᴀʀɴɪɴɢ☜︎︎︎
The answer would be 6 number of pancakes. Hope it helps
Answer:
the equation of this line is y= 1x+6