1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
user100 [1]
3 years ago
5

The type of flower shown in the table make up an arrangement what percent of the flowers in the range that are roses

Mathematics
1 answer:
sdas [7]3 years ago
4 0
Can you show the table please?
You might be interested in
A textbook store sold a combined total of 290 math and history textbooks in a week. The number of math textbooks sold was 64 mor
11Alexandr11 [23.1K]

Answer:

113

Step-by-step explanation:

290 - 64 = 226

226 ÷ 2 = 113

4 0
2 years ago
Select the correct answer from the drop-down menu.
Svetllana [295]
X^3-2x^2-5x+6
From the shape, you can immediately tell it’s one of the x^3 functions. Then I just put both in my calculator and looked for which one matched
8 0
2 years ago
A function follows the rule y = -75 - 5x. When the function's output is 25, the equation is 25 = -75 - 5x.
brilliants [131]

Answer:

x = 20

Step-by-step explanation:

hmu for more information

7 0
3 years ago
1. Blue ribbon = 3/8 ft
4vir4ik [10]

Answer:

6/8

Step-by-step explanation:

3/8 + 3/8 =  6/8

Hope this helps :D

4 0
2 years ago
Sally is 2 years older than three times jim’s age. jim is 4 years old. how old is sally? 6 10 12 14
Anton [14]
I think it is 14
3*4+2=14
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the nth term of the arithmetic sequence? 7, 5, 3, 1, …
    5·2 answers
  • Find the size of the angles marked with a letter​
    8·1 answer
  • A company has budgeted $21,200 to buy TV ads. A TV ad costs $6,575 per
    12·1 answer
  • Answer these two questions.
    13·1 answer
  • The average low temperature by month in Nashville is represented by the function
    8·1 answer
  • X + 3y =- 12<br> y+ 3 =- {(x – 3)
    5·1 answer
  • Work out<br> a) 1 1/5 + 3 2/5
    7·1 answer
  • If 20 apples cost $7, what is the unit cost?
    5·1 answer
  • 40 POINTS!!!
    6·2 answers
  • 8. The logo for a company is a regular hexagon inscribed inside a circle. The logo will
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!