1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Veseljchak [2.6K]
3 years ago
7

Whats 9+10? does anyone know

Mathematics
1 answer:
Anvisha [2.4K]3 years ago
5 0
People keep saying its 21 but I know from my brainily skills that it is 18
You might be interested in
Factoring polynomials <br><br><br><br> ps I need help
Semenov [28]

Answer:

4m^2-3mn^2+5

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
A recipe calls for 1 3/4 cups of bread flour and 1 2/3 cups of whole wheat flour. what is the total amount of flour used in the
Ivahew [28]

1 \frac{3}{4}  = 1.75 \\ 1 \frac{2}{3}  = 1.66
so
1.75 + 1.66 = 3.41 \\ 3.41 = 3 \frac{5}{12}
6 0
2 years ago
Find the value of x in this figure
Serjik [45]

Answer:

here question was not clear

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Equation: y = 6x<br> When x = 8.<br> What is y?
aivan3 [116]

Answer:

48

Step-by-step explanation:

y=6x

y=6(8)=48

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the area of each face of the triangular prism and the total surface area.
Mashutka [201]

Answer:

area of each triangular base = 24

area of bottom rectangular face = 160

area of back rectangular face = 120

area of sloped rectangular face = 200

Total = 504

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What additional information is needed to prove triangle LMN is congruent to triangle KMN using the HL theorem?
    7·2 answers
  • Which function below has the lowest y intercept? f(x) graph going through (0, 5) and (2, 1) g(x) Kyle started the summer having
    15·2 answers
  • Simplify fully: (Question is on the photo).
    7·2 answers
  • Joe bought a house. His payments are $800 per month.<br> How much will he pay in 5 months' time?
    15·2 answers
  • 2+2 just in case you need points
    11·1 answer
  • If you are 600 m from a batter when you see him hit a ball, how long will you wait to hear the sound of the bat hitting the ball
    9·1 answer
  • Are 0.34 and 3/4 equivalent? Please explain your answer In complete sentences.
    13·1 answer
  • I put an imagine there please help me
    7·1 answer
  • What is a unit rate $140 for 18 ft.²
    11·1 answer
  • A group of 30 people are going to run a race. The top three runners earn gold silver, and bronze medals .
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!