1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sammy [17]
3 years ago
12

Write 923 over thousand in standard form

Mathematics
1 answer:
Mashutka [201]3 years ago
6 0
Ummmmm 923,000?that's my best guess
You might be interested in
Find the unit rate to the nearest cent per ounce compare a 24 ounce box of cornflakes cost $4.59
Leona [35]

Answer:

$.19 per ounce    or 19 cents per ounce

Step-by-step explanation:

divide the dollars by the ounces

$4.59 /24 oz

$.19125/ oz

8 0
3 years ago
Mr. Chin's hotel bill is $143. He leaves 12% of the hotel bill as a tip for the housekeeping service. What is the total amount M
sineoko [7]
The answer is 160.16
143*0.12=17.16
143+17.16=160.16
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A patient is to take 7 mL of amoxicillin 250 mg/5 mL. How many milligrams?
Anna007 [38]

Step-by-step explanation:

that means that in 5 ml there are 250mg.

and that means that in 1 ml there are 250/5 = 50 mg.

and now we can find out the mg in 7 ml (by multiplying everything by 7) :

7 ml = 50 × 7 = 350 mg

3 0
2 years ago
A bottle of soda had 4 2/7 of the daily recommended sugar . If u wete to drink 1/2 of the water ,how much of the daily recommene
tekilochka [14]
Um 1/2 I think its that
4 0
3 years ago
I have a total of 29 coins-they are quarters and dimes. Together they amount to $5.60. How many quarters do I have? How many dim
Anna007 [38]
450/25= 18

where 450 is $4.50 and 25 is one quarter. there will be 18 quarters. 

560-450=110

110/10=11

where 110 is $1.10 and 10 is one dime. there will be 11 dimes. 

11+18= 29

where 11 is total number of dimes and 18 is total number of quarters. and 29 is total number of coins
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A movie rental company charges $3 per movie, m, and a monthly fee of $20. What is the equation that represents the cost, C, to r
    9·2 answers
  • X^2 - 6x + 5 = 0. Find x
    10·2 answers
  • Assume AJKL = APQR. If m P= 52°,m2Q = 48°, and mR= 80°, what is<br> the measure of K?
    10·1 answer
  • A triangle has a base of 15 feet and a height of 9.5 feet. What is the area of the triangle
    13·2 answers
  • he work shows how to use long division to find (x2 + 3x –9) ÷ (x – 2). What will be the remainder over the divisor?
    14·2 answers
  • What are the coordinates of vertex F of parallelogram FGHJ?
    13·2 answers
  • Is this correct? If not please help. <br><br> Thank you.
    6·1 answer
  • If the probability of david passing his exam is 1/4 what is the probabilty of him failing​
    14·2 answers
  • What will be the value of his account in 5 years if he does not make any additional deposits or withdrawals?​
    9·1 answer
  • If 2 pounds of pasta salad serves 14 people then how much pasta salad should you bring to a picnic with 49 people.​
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!