1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nordsb [41]
3 years ago
5

Please help !!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
bija089 [108]3 years ago
6 0

Answer:

I think it would be C but i don't think I'm 100% right.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A rectangle has an area of 40cm cubed and a length of eight cm sketch the rectangle and grind the width
crimeas [40]
40 divided by 8= 5
the width is 5
6 0
3 years ago
Tell me about a 6 ounce container of macadamia nuts for $5.94 what is the unit price per ounce
viva [34]
0.99


Hope this helps


Mark brainliest please
6 0
3 years ago
Probability theory predicts that there is a 16.2% chance of a particular basketball player making 5 free throws in a row. If the
kenny6666 [7]
There is a 83.8% chance that the player will have at least 1 missed free throw.
5000 · 0.838 = 4190 simulations
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Look at shape III in graph 2. Is there a dilation that maps shape II onto shape III? If so, what is the scale factor and is it a
DIA [1.3K]

Answer:

The shape is a reduction, and the scale factor is actually 2/3.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for x: 6x = 7 = 2x = 35
Sidana [21]

Answer:

x = 5.25

Step-by-step explanation:

35 + 7 = 42

6x + 2x = 8x

42 / 8x = 5.25

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • At noon joyce drove to the lake at 30 mph, but she made the long walk back home at 4 mph. how many hours did she walk if she was
    14·1 answer
  • If y varies inversely as x, and y = 5 as x = -2, find y for the x-value of 3.
    8·2 answers
  • Question 7 of 10
    9·2 answers
  • Please help last question
    15·1 answer
  • Raphael went to the store and bought 2 1/2 pounds of chicken breasts for $9.00 what was the cost per pound of chicken breasts? R
    6·1 answer
  • 20 points help + brainlyist
    12·1 answer
  • What is the algebraic expression of thrice w increased by 7 is 25
    10·1 answer
  • Find the number that makes the ratio equivalent to 2:3
    12·2 answers
  • (-5x +2)(-6x +1)<br> Answer (in Standard Form) =<br> a<br> b=<br> C=
    9·1 answer
  • It is recommended that backpackers should carry no more than 20% of their body weight on long hikes and no more than 10% of thei
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!