1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kirill [66]
3 years ago
12

What's 900 thousands in tens

Mathematics
1 answer:
EastWind [94]3 years ago
7 0
90,000 tens in 900,000   
You might be interested in
How many times can 200 go into 487
DedPeter [7]
2.435 times or if it’s to the nearest whole number then it can go into it twice. 200+200= 400. It can’t go in 3 times because that would be 600.
8 0
3 years ago
A grocery store buys a pound of coffee for $5.40 and uses a mark-up rate of 25%. Find the selling price.
yanalaym [24]

Answer:

noah

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve! Image attached! Geometry, dumb/incorrect answers will get account, and answer reported, please answer all the way through
neonofarm [45]

Answer:

+) m∠1 = m∠2 (vertical angles theorem)

+) m∠2 and ∠3 are supplementary (because a//b)

+)m∠3 = m∠4 (alternate interior angles theorem, c//d)

=> ∠1 and ∠4 are supplementary (substitution property of equality)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
The graph of the equation x + 3y = 6 intersects at the y axis at the point whose coordinates are
svp [43]

Answer:

4. (6,0)

Step-by-step explanation:

Plug the points into the equation.

6+3(0)=6

6+0=6

6=6

5 0
3 years ago
Abraham is taking his mother out to a restaurant for a mother's day dinner . He orders a meal that cost \$12 and his mom orders
White raven [17]

Answer:

$38.26

Step-by-step explanation:

add the amounts together and multiply by 0.075 and 0.15 add these answers to the original amount

6 0
3 years ago
Other questions:
  • The graph of the function, ƒ, is shown. Find all numbers, x, such that f(x) = 1.
    8·2 answers
  • Round 2.37 to the nearest whole number show how you got the answer
    12·1 answer
  • Write your answer as a whole number and remainder.530/34
    6·1 answer
  • A large jar contains 500 marbles. All of the marbles in the jar are either blue or yellow, and there are 3 times as many blue ma
    8·1 answer
  • A 10 plain hats cost $3.60. What is the unit rate of a hat?
    9·2 answers
  • Can someone plz help with this
    7·2 answers
  • Directions: Solve for x.
    11·1 answer
  • Solve the system.
    14·1 answer
  • An airplane is traveling at 625 miles per hour. At this rate, about how long will it take the plane to travel 3,250 miles?
    13·1 answer
  • Move options to the blanks to define the transformations that can be done on C1 to show that it is similar to circle C2.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!