1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fittoniya [83]
3 years ago
9

What percent of 2000 is 204

Mathematics
1 answer:
Darina [25.2K]3 years ago
3 0
204 is 10.2% of 2000

Working Out 

204/2000 x 100 = 10.2%
You might be interested in
Determine if the conditional statement is true or false given the following: p is false. q is false. Is -q -p true or false?
Vikki [24]

Hello,

if p is false then ~p is true

if q is false then ~q is true

if ~p is true and ~q is true then <u>~q and ~p is true</u>

3 0
3 years ago
The cost of 7 books was $154.40. How much does each book cost?
Simora [160]

Answer:

22.057

Round to 22

154.4/7 = 22.057

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Directions: Simplify the following expressions using the imaginary number.
drek231 [11]

Answer:

1  i(sqrt5)

2  7i

3  -9i

4  -64i

5  -5i(sqrt2)

6  -4i(sqrt3)

7  10i(sqrt3)

8  2i(sqrt2)

9  3i(sqrt7)

10  -30i(sqrt2)

Step-by-step explanation:

i is the square root of (-1). We can simplify each one as such.

5 0
2 years ago
Help with this question asap
Softa [21]

Answer:

ruiwghyrvefufcfuerfyurtgreufru

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
If you are receiving $57.94 in change, what is the lowest combination of bills and coins that will still give you the correct ch
mestny [16]

1   50 dollar bill

1    5 dollar bill

2   1 dollar bills

3    quarters

1      dime

1       nickel

4      pennies




7 0
3 years ago
Other questions:
  • Which of the following is the product of the rational expression the shown below​
    7·1 answer
  • Which side of ΔDEF is the longest?
    12·2 answers
  • Find x- and y-intercepts. Write ordered pairs representing the points where the line crosses the axes. y= 1/3x-2/3
    6·1 answer
  • Donovan eats two granola bars and drinks one glass of orange juice for breakfast everyday. The price of a granola bar is B dolla
    6·2 answers
  • This is a warmup for your first project. The drug valium is eliminated from the bloodstream through a decay process with a half-
    15·1 answer
  • Which of the following numbers is not divisible only by prime numbers, itself and 1?
    5·1 answer
  • Given <img src="https://tex.z-dn.net/?f=f%28x%29%20%3Dx%5E2%20-6x%2B8%20and%20g%28x%29%20%3Dx-2" id="TexFormula1" title="f(x) =x
    6·1 answer
  • It costs you $25.00 to enter an amusement park and $2.00 per ride. Express the cost to you of using the rides as a function of t
    7·1 answer
  • What is 1/2 of 14? this is an algebraic expression!!
    9·1 answer
  • WILL MARK BRAINLIEST
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!