Answer:
b
Step-by-step explanation:
b
The total cost for peaches is $0.40 you get that by (0.5)(0.80) as for oranges (0.7)(.90)=$0.63 so $0.40+$0.63=$1.03
Answer:
x+y=-8
Step-by-step explanation:
y-x=4
x=3y
y-3y=4
x=3y
-2y=4
x=3y
y=4/(-2)
x=3y
y=-2
x=3*(-2)
x=-6, y=-2 then
x+y=-6-2=-8
Did you attach a picture to this, It could be my internet but it’s not showing up on my screen