Answer:
$6.00 for 5 apples
Step-by-step explanation:
$5.00/4= $1.25 per apple
$6.00/5= $1.20 per apple
5¢ cheaper
So since we know she saved 12% in the previous year so you would make a graph and then draw 100 squares now since 12 dosen't go into 100 evenly you would multiply 12 until you get 96% (which is multiplying 12 by 8) then her salary would be $4,200 dollars multiplied by 8 which is 33,600 dollars then to get your 4 more percent you would divide 12 by 3 which is 4 and you would also divide 4,200 by 3 which is 1,400 and add that to 33,600 dollars and her salary would be 35,000 dollars in the previous year her current year salary would be 38,000 dollars.
One it's 680, 010 it could be help to you I hope you need it
This is a - special right triangle
Answer:
11/40, 0.275
Step-by-step explanation:
3/8 divided by 1/10 is 11/40/0.275.