1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
KATRIN_1 [288]
3 years ago
5

URGENT!!!!!!!!!!! PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!! WILL GIVE BRAINLIEST, AND RATING!!!!!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
sashaice [31]3 years ago
3 0
(a) About 10 dollars. Around 7 intervals is going to be enough to see a difference.
(b) A good interval to use, is months. 12 points on the y axis is more then enough to make a graph that would represent this information. 

 
You might be interested in
Jimmy went to buy apples at the supermarket. Which is the better buy? $5.00 for 4 apples
Anna71 [15]

Answer:

$6.00 for 5 apples

Step-by-step explanation:

$5.00/4= $1.25 per apple

$6.00/5= $1.20 per apple

5¢ cheaper

4 0
3 years ago
Sandra saves 12% of her salary for retirement. This year her salary was $3,000 more than in the previous year, and she saved $4,
slava [35]
So since we know she saved 12% in the previous year so you would make a graph and then draw 100 squares now since 12 dosen't go into 100 evenly you would multiply 12 until you get 96% (which is multiplying 12 by 8) then her salary would be $4,200 dollars multiplied by 8 which is 33,600 dollars then to get your 4 more percent you would divide 12 by 3 which is 4 and you would also divide 4,200 by 3 which is 1,400 and add that to 33,600 dollars and her salary would be 35,000 dollars in the previous year her current year salary would be 38,000 dollars.
6 0
3 years ago
What are two form of writing 600,000+80,000+10
ankoles [38]
One it's 680, 010 it could be help to you I hope you need it
3 0
3 years ago
Witch triangle is a 30 -60 -90 triangle
jok3333 [9.3K]
This is a - special right triangle
6 0
3 years ago
Jordan had 3/8 pound of candy. He gave some to his brother and now he only has 1/10 pound left. How much did he give to his brot
morpeh [17]

Answer:

11/40, 0.275

Step-by-step explanation:

3/8 divided by 1/10 is 11/40/0.275.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve for x. 2cosxsinx=0
    6·1 answer
  • A printer will produce 80 wedding invitations for $210. The price to produce 120 invitations is $290. The printer uses a linear
    11·2 answers
  • HELP ASAP! <br><br> What is the measure of the indicated central angle?
    8·1 answer
  • Please help me , I need help and bad ✋.
    15·1 answer
  • Can someone answer this please
    7·1 answer
  • Please help and thank you!
    11·2 answers
  • Anyone wanna help me with this??
    9·1 answer
  • Ok ok this i need help
    14·2 answers
  • A company that makes hair-care products had 6,000 people try a new shampoo. Of the 6,000 people,
    12·1 answer
  • I NEED HELP NOW please
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!