Answer:
hi
Step-by-step explanation:
Answer:
Rs. 250
Step-by-step explanation:
The price of 41 g. apple is Rs 10.25
The price of 1 g. apple is Rs 10.25/41, = Rs 0.25
The price of 1 Kg (1000 g.) is 0.25 x 1000 = Rs 250
Answer:
okayyyyy.... then
Step-by-step explanation: