What are you trying to solve dear
Answer:
To do this, just do 12 divided by 4.80 = 2.5 dollars per can at Corner Grocery, and at Max's Market 15 divided by 5.25 = 2.85 per can. So the Corner Grocery has a better unit price by 35 cents.
Thanks for your question.
25% of 3,400 is 3,400/4=$850 spent rent
3,400-850= 2,550 remaining
30% of 2,550= 2550•0.3= $765 spent on transportation
Answer:
2
Step-by-step explanation:
The answer is 33
3(-2)^2+4(-2)+5
-6^2+ (-8) + 5
36 + (-8) + 5
28+5
33