18,446,744,073,709,551,615 pennies
Answer:
3
Step-by-step explanation:
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
The hundredths place is the number two to the right of the decimal(so the one in 0.01). The value would be 4.
You can write it in expanded form as 100+40+9+.06
or in word form as one hundred fourth nine point zero six