1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olasank [31]
3 years ago
15

Plssssssssss help meeeee 1 pic included... Don't let this go math people!!!

Mathematics
2 answers:
elena-14-01-66 [18.8K]3 years ago
4 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The ratio of Gallons to Pints is greater than the ratio of pounds to ounces

e-lub [12.9K]3 years ago
4 0
I believe the answer is A .

hope this helps !
You might be interested in
Bruh can someone answer this I’ll give brainliest
3241004551 [841]
It’s a ! you add both of the numbers to get your missing perimeter.
I’m very sorry if it’s wrong but this is what I believe! stay safe
4 0
2 years ago
Select the fraction that is equivalent to one sixth.
maria [59]
Two twelfths that is the answer
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
If the mean of the following distribution is 91 and sum of frequencies is 150 find x and y
nydimaria [60]

Answer:

Step-by-step explanation:

Mean = ∑x/ N

91 = ∑x / 150

∑x = 150 * 91 = 13650

x= 6825 and y = 6825

7 0
3 years ago
Markuo spends $27 on some plants. Each plant costs $9. How many plants does he buy?
kicyunya [14]

Answer:

He can buy 3 plants

Step-by-step explanation:

$27 is the total amount of money he can spend, if each plant costs $9 the equation would be like this:

9x = 27

Divide 27 by 9 because division is the opposite operation to multiplication

x = 3

6 0
3 years ago
If you wont bairlest help plz
natta225 [31]

Answer:

C D and E

Step-by-step explanation: Give me "bairlest"

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 7. Why does the formula for a triangle have 1/2 in the equation?<br>​
    14·2 answers
  • of the 9 students surveyed, 4 said they prefer exercising in the morning.express the fraction as a decimal. use bar notation if
    13·1 answer
  • The value 13.5 represents the of the graph of the following linear regression sequence y=5.2+13.5x
    11·1 answer
  • Write a system of equations to describe the situation below, solve using substitution, and fill in the blanks.
    15·1 answer
  • A 3-gallon jug of water costs $15.00. What is the price per quart?
    6·2 answers
  • 30 POINTS PLEASE HELP
    7·1 answer
  • PLEASE HURRY IM TIMED Andy drove 102 miles on Monday morning. This was
    12·1 answer
  • Please help me please​
    7·1 answer
  • 5(-1x+5)=10 pls help
    8·2 answers
  • A water well drilling rig has dug to a height of -60 feet after one full day of continuous use If the rig has been running const
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!