9514 1404 393
Answer:
- Stella bought 16 fl oz
- $0.17 per fl oz is the unit rate
Step-by-step explanation:
1 pint is 2 cups, so is 2×8 fl oz = 16 fl oz
Then the unit rate of Stella's juice is ...
dollars/ounces = $2.72/(16 fl oz) = $0.17 /fl oz
The cost per fluid ounce is $0.17.
Answer:
No solution
Step-by-step explanation:
Hope this Helped
The output should be -5+10=5
Answer:
wait what?
how is something meant to be due late, like b r u h you can't make a task due late. LOL :)
Step-by-step explanation: