Answer:
should be the second one 75 + 20x <55 +44x
That is around 13 or 14 cents. The specific answer is 13.65853659 cents, but you can either round up to 14 or round down to 13 (rounding up to 14 is the correct way to do it.)
First you divide 1.12 by 8.2 to get the unit rate because It takes $1.12 to buy 8.2 ounces. 1.12/8.2=13.65853659
Hope this helped!
Answer:
Step-by-step explanation:
<u>XO = YO equal as radius, therefore</u>
∠YOZ is exterior angle of the triangle OXY and equal to sum of non-adjacent interior angles
Arc YZ is 108°
Correct option is B
The Hundredths place because 2 is in the thousandths place. 5 or more change the score, 4 or less let it rest. 8 remained the same because 2 is less than 4.
Answer:
9
Explanation:
9 root 2 = root 81 x root 2 = root 162
Root 162 = 12.7279220614
9^2 + b^2 = 12.7279220614^2
81 + b^2 = 162
b^2 = 81
Root both
B = 9