Answer:
6-ounce bottle for $3.49 because its
.58 per ounce
3.49 divided by 6 = .58
Step-by-step explanation:
9.59 divided by 14 is .69 per ounce
chegg
Answer:
the answer is 0,3
Step-by-step explanation:
Answer:
Its the first choice.
Step-by-step explanation:
an = the nth term. so:
a1 = 6(1) + 1 = 7
a2 = 6(2) + 1 = 13
a3 = 6(3) + 1 = 19
The common difference is 6.
4(5x-20)=-20
20x-80=-20
20x=60
x=3
Answer:Three times the sum of x and seven plus ten
Step-by-step explanation: