Answer:
Well doesn't it say that the brand has seven sizes, so doesn't that mean that there are 7 available jeans.
Step-by-step explanation:
The unit rate is $1.25 per pound
60/9=6 remainder 4
Some division problems that require decimals
can be repeated
To simplify 6.6666667 also means 6.666666666...and so on
To simplify 6.6666...
u put a bar over the 6 in the tens place.
Answer: each of the five jugs contained 0.4 litres of milk each.
Step-by-step explanation:
given data;
number of jugs= 5
quantity of milk = 2 litres.
solution:
quantity of milk in each jug = ![\frac{litres of milk}{no of jugs}](https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7Blitres%20of%20milk%7D%7Bno%20of%20jugs%7D)
= ![\frac{2}{5\\}](https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B2%7D%7B5%5C%5C%7D)
= 0.4 litres.
Answer:
An angle is by the right angle paq is to the left
Step-by-step explanation:
hope this helped