Answer:
-1/6
Step-by-step explanation:
I looked it up
the factors are 1, 3, 9 i hope it helps :)
Step-by-step explanation:
bc i saidsoooo:)
Exterior angle is equal to sum of interior opposite angles hence,
req. angle = 80 + 62 = 142
Answer:
Unit rate is $7 per pound.
6 pounds will cost $42
You can buy 10 pounds for $70
Step-by-step explanation:
28/4 = $7 --> Unit rate is $7 per pound.
7 × 6 = $42 --> 6 pounds will cost $42
70/7= 10 --> You can buy 10 pounds for $70