1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Charra [1.4K]
2 years ago
12

QUICK QUICK I NEED YOUR ANSWER FAST! 1 MINUTE ONLY! WITH AN EXPLANATION PLEASE! THEN YOU WILL BE THE BRAINLIEST!

Mathematics
1 answer:
kirza4 [7]2 years ago
3 0

Answer:

you would have 2.3 marbels

Step-by-step explanation:

You might be interested in
An easy math question for 5 points + 3 points for brainliest!
Amanda [17]

Answer:

a

I think is the answer if I am right make me brainliest

8 0
3 years ago
N× $3.25= $325.00<br><br>N=_____<br><br>Please EXPLAIN
igor_vitrenko [27]
Its multiplication so you divide both sides by 3.25 and that leaves u with N=100 because 325.00 divide by 3.25 is 100
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
~Please help as soon as possible~
Setler79 [48]


60/40 =5

40*5=200

Answer For 1 is 200

35/10=3.5

20*3.5=70

Answer For 2 is 70 Pounds

85/40=2.125

2.125*600

1275

Answer For 3 is 1275


5 0
3 years ago
Read 2 more answers
With water from one hose, a swimming pool can be filled in 9 hours. A second, larger hose used alone can fill the pool in 2 hour
Monica [59]

1/9 + 1/2 = 1/x

Let x = length of time it will take both hoses to work together

Multiply both sides by 18x.

2x + 9x = 18

10x = 18

x = 18/10

x = 9/5

x = 1.8 hours

In other words, if both hoses work together, the pool can be filled in 1 hour and 48 minutes.

5 0
2 years ago
20 oz. of taco meat is $5.36 find the unit price
tensa zangetsu [6.8K]

Answer: $0.268

Step-by-step explanation: 5.36 divided by 20 = 0.268

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • About how many kilometers are in 0.5 light-years?
    9·1 answer
  • The difference between a number squared and 10 is 71
    10·1 answer
  • Simplify (3^5)^2/3^-2<br><br> 3^10<br> 3^9<br> 3^8<br> 3^12
    11·1 answer
  • What are the odds of rolling a 5 on a standard number cube? A. 1/5 B. 1/6 C. 5/6 D. 4/5
    6·1 answer
  • Suppose you cut a small square from a square sheet of cardboard
    15·1 answer
  • Mark and Henry are marking exam papers. Each set takes Mark 25 minutes and Henry 1 hour. Express the times Mark and Henry take a
    9·2 answers
  • The price p of a pizza is $4.95 plus $0.5 for each topping t on the pizza.
    15·1 answer
  • Slope is 1/4 and (4,2) is on the line<br> Explain please also the work
    11·1 answer
  • What percentage of the shape is purple?
    14·2 answers
  • Graph the solution set.-10x≤2y
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!