1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DiKsa [7]
3 years ago
14

Evaluate. 68.14 + 0.0007

Mathematics
1 answer:
inn [45]3 years ago
3 0

Answer:

68.1407 us the answer

Step-by-step explanation:

Just add

You might be interested in
If i have 4 pounds of beef and it costs $9.56 how much would it cost me if I had 1 pound of beef
Morgarella [4.7K]

to do this just divide 9.56 by 4 to get $2.39

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The ratio of red balloons to blue balloons at a party is 4 to 9. If there are 20 red balloons, how many blue balloons are there?
STALIN [3.7K]

Answer:

Step-by-step explanation:

4/9 to 20/x

cross multiply and divide to get your answer

4     20

9     x

4x=180

x=45

5 0
2 years ago
**THIS ONE 15 POINTS<br> Solve by Completing the Square
lions [1.4K]
X = 1/2 and x is also equal to 1/5
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve the equation<br> 12 + 0.35x = 20.05
zubka84 [21]
X=23 First, you have to subtract 12 by 12 to cancel it out. Next, you have to do the same thing to 20.05. 20.05 minus 12 is 8.05. All you have left is .35x. To get rid of the this you have to divide .35x by .35. Now all you have left is x. Finally you have to do the same thing to 8.05. 8.05 divided by .35 is 23. So, x=23
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please foil this for me
Mrac [35]

Answer:

I will send u solution after sometimes please wait

3 0
2 years ago
Other questions:
  • a plant is measured at 10 millimeters. it grows 3 millimeters per month.how tall is the plant after 8 mothers?after 3 years.
    8·2 answers
  • An Internet and cable-television supplier surveyed a random sample of their customers. The results are shown in the table.
    10·2 answers
  • Rename 2934 as tens and ones
    11·1 answer
  • Hey you guys so I have a bunch of school work that I need help with and that needs to be done tonight.who can help me get the ri
    14·1 answer
  • How many solutions for x does the following equation have?
    12·1 answer
  • What is the coefficient in the following expression?
    15·1 answer
  • All diameters of a circle have the same blank
    12·1 answer
  • A bottle containing 64 fluid ounces of juice costs $3.84. What is the unit rate?
    8·2 answers
  • Find the circumference of the circle.
    7·2 answers
  • intr-o florarie sunt 840 flori:lalele trandafiri crizanteme.Stiind ca daca impartim numarul lalelelor la nr total de trandafiri
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!