got u
Step-by-step explanation:
the answer is 10x+20
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
D
You figure out the absolute value by determining how far the number is from the point 0 on a number line.
Answer: 2x
Step-by-step explanation: 18+2(x-7)=4+M. First distribute 2 to (x-7), then you will be left with 18+2x-14=4+M. You can further simplify the left side of the equation by subtracting 14 from 18, now you are left with 2x+4=4+M. Subtract 4 from both sides to solve for M, 2x=M.
Answer:
sadly, there is no indicated angle. you have to attach a photo/screenshot of your problem for anyone to help. There is limited information given from your question.
Step-by-step explanation: