1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nikolay [14]
3 years ago
6

How many servings are in 1.2 gallon container

Mathematics
1 answer:
shepuryov [24]3 years ago
7 0
There would be 19.2 cups. At least from what I am thinking of. So you would get 19 cups and about a fourth of another cup. I hope this helps! :)
You might be interested in
Lenny thinks the following expressions are equivalent:
julia-pushkina [17]

Yes, he is correct, using the distributive property you get the same answer

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Three consecutive integers have a sum of 75. Find the integers
natima [27]
The answers is 24, 25, and 26.
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the range of f(x) = -x + 4 for the domain (-3,-2,-1,1).
timofeeve [1]
The domain: D={-3;-2;-1; 1}

f(x) = -x + 4

subtitute

f(-3) = -(-3) + 4 = 3 + 4 = 7
f(-2) = -(-2) + 4 = 2 + 4 = 6
f(-1) = -(-1) + 4 = 1 + 4 = 5
f(1) = -1 + 4 = 3

Answer: The range: {3; 5; 6; 7}
4 0
3 years ago
PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
AleksAgata [21]

Answer:

20 ........................

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write an equation for the line in slope-intercept form.​
avanturin [10]

Answer:

y=2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • **BRAINLIEST FOR CORRECT ANSWERS** 10 POINTS **Please answer the problems in the follow pictures correctly.
    13·1 answer
  • If 8 = x + y and y > 0, then x is ___ 8.
    11·1 answer
  • I need help!!!! Please lol
    6·1 answer
  • 4 m / h = cm min helppp​
    13·1 answer
  • How much work is done by a crane that raises 2000 N of material a distance of 100 m
    7·2 answers
  • How do I solve this?
    9·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $2.90 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    13·2 answers
  • Help guys please It’s A TEST!
    6·1 answer
  • In the equation 16x=128,is the value 8 a solution to this equation? Explain your reasoning by filling in the blanks.
    12·1 answer
  • Help please, asap. thank you
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!