1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rufina [12.5K]
3 years ago
6

If someone wanted to run away and needed to change their appearance and still have money for food for clothes and food, how much

would that cost ruffly? 
Mathematics
1 answer:
antiseptic1488 [7]3 years ago
6 0
It depends on how drastic you would change your appearance and how much food you wanted to buy..  lots of stuff to buy hair dye, food, clothes, transportation
You might be interested in
A circular tablecloth has a diameter of 70 inches. Max wants to add a decorative fabric around the edge of the tablecloth.Approx
JulijaS [17]

Answer:

219.8

Step-by-step explanation:

you multiply 70 and 3.14 and get 219.8

5 0
2 years ago
Find the area of the shape shown below
ra1l [238]

Answer:

18 MARK AS BRAINLIEST OR ELSE!!!!

Step-by-step explanation:

area = 1/2h(sum of bases)

area = 1/2x3(3+9)

area = 1/2 of 36

area = 18

3 0
3 years ago
Mike bought a soft drink for 2 dollars and 7 candy bars. He spent a total of 23 dollars. How much did each candy bar cost? Write
hram777 [196]

21 divided by 7 is 3 so each candy bar equals 3 dollars

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Which one is incorrect?
drek231 [11]
All of the answers here
7 0
3 years ago
9. The amount of money Allen earns varies directly with the amount of time he works. He earns
Ilia_Sergeevich [38]

Answer:

47.5

Step-by-step explanation:

19÷2=9.5x5=47.5

3 0
3 years ago
Other questions:
  • There are 12 girls on the swim team. They make up 48% of the students on the team. How many boys are on the swim team?
    12·2 answers
  • To get from your house to your grandparent’s house you must avoid walking through a pond. To avoid the pond, you walk 16 meters
    10·1 answer
  • What are the primary colors?
    12·2 answers
  • How many gallons of a 50% antifreeze solution must be mixed with 70 gallons of 30% antifreeze to get a mixture that is 40% antif
    13·1 answer
  • PLease help me find the unit rate for $140 for 18 ft
    7·1 answer
  • George weeded 1/4 of the garden, and summer weeded, some too. When they were finished, 2/5 of the garden still needed to be weed
    7·1 answer
  • The graph below represents the price of sending text messages using the services of a phone company. What is the constant of pro
    7·1 answer
  • Which is a difference of cubes?<br><br> x6 – 27<br> x15 – 36<br> x16 – 64<br> x5 – 125
    8·2 answers
  • Can someone plz help me?
    12·2 answers
  • What do cells do in our body?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!