1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
inn [45]
3 years ago
14

How djdusijsjsiwidjjdjdjsjd

Mathematics
1 answer:
ra1l [238]3 years ago
4 0

djdusijsjsiwidjjdjdjsjd is equal to djdusijsjsiwidjjdjdjsjd

You might be interested in
2x + 3y = -1<br> 5r 2y = 12?
Lina20 [59]
That’s correct i think:)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
CAN ANYONE HELP ME ANSWER THIS PLEASE​
HACTEHA [7]

Answer: 14/45

Step-by-step explanation: The probability that they first event will occur is 2/10. The probability that the second event will occur is 1/9. If you multiply those like it says in the hint you will get 14/45. (I think this is right)

5 0
3 years ago
A 16-ounce bag of cereal costs about $2.88. What is the unit rade of the cereal?
VLD [36.1K]

Answer:

18 cents per ounce

Step-by-step explanation:

The first step is to identify the unit. In this case, you are told you have 16-ounces. Therefore, your unit is an ounce.

To find the price of one ounce, just divide your price of $2.88 by 16.

Unit rate = $2.88 / 16 = 0.18 or 18 cents per ounce.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which statements are true? Select three options.<br><br> You can use for reference ;)
Dovator [93]
The answers are A,C,&E
3 0
1 year ago
Melissa runs a dog-boarding service. The cost to board a dog for one day is $25.00. If the same dog owner wants to board their d
myrzilka [38]

Answer: 25 + 15x ≤ 150

Step-by-step explanation: For this problem we will write an inequality to represent this situation.

Let x equal each additional day.

25 + 15x ≤ 150

The inequality above states that the dog owner will spend $25 for the first day and then for each additional day the dog owner will spend $15, but is budget is no more than $150 that the dog owner can spend.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write the ratio 2.5 to 3.15 as a fraction in simplest form
    8·1 answer
  • What is the maximum of the following numbers? 39, 43, 44, 44, 45, 49, 49, 50, 51
    13·1 answer
  • Which coordinate pair is in the solution set for y &lt; 1 − 6x?
    10·1 answer
  • What is the equation of the line that passes through the point (-8,2) and has an undefined slope?
    12·1 answer
  • THIS IS URGENT I AM BEING TIMED IF YOU ANSWER ALL OF THEM I WILL MARK YOU BRAINLYIST.
    11·1 answer
  • 91 rounded to the nearest hundred is 100 because 91 is closer to 100 than ? on the number line
    13·2 answers
  • Look at exemplar above and use desmos to graph and identify the solution
    6·1 answer
  • What is the ratio of the diameter of the orange
    9·2 answers
  • Your answer is correct
    15·1 answer
  • An angle measures 3.8° more than the measure of its complementary angle. What is the measure of each angle?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!