1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andreas93 [3]
3 years ago
10

10 x 2 tens = tens =

Mathematics
2 answers:
8_murik_8 [283]3 years ago
8 0
Your answer is 20 because 10×2= 20
Rama09 [41]3 years ago
4 0
10 x 2 = 20 (twenty)
You might be interested in
You and your friend are sharing 3/8 of a bag of candy how much of the bag will each of you get share it evenly. Is it going to b
olga_2 [115]

Answer:

You and your friend both get 3/16 of the bag.

Step-by-step explanation:

3/8 divided by 2 friends

3/8 / 2 = 3/16

6 0
2 years ago
Thank you in advance for the help !!
babymother [125]

The Answer is C, my good friend.

4 0
2 years ago
PLEASE HELP!<br> What is m&lt;3???
Ganezh [65]

Answer:

105°

Step-by-step explanation:

180 minus 75 from angle 6 would give you angle 3.

6 0
3 years ago
Ayyyy ayudaa <br> ~conversión de fracciones y decimales ~
Ira Lisetskai [31]

oh thats easy it is hi

7 0
2 years ago
A man owns 3/4 of the share of a business and sells 1/3 of his
quester [9]

Given:

A man owns 3/4 of the share of a business and sells 1/3 of his  shares for Bir 10,000.

To find:

The value of the business in Bir.

Solution:

Let x be the value of the business.

It is given that a man owns 3/4 of the share of a business and sells 1/3 of his  shares for Bir 10,000.

x\times \dfrac{3}{4}\times \dfrac{1}{3}=10000

x\times \dfrac{1}{4}=10000

Multiply both sides by 4.

x=4\times 10000

x=40000

Therefore, the value of the business is 40,000 Bir.

3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the value of 1625
    14·1 answer
  • How do i do this????​
    7·2 answers
  • Select the equivalent expression.<br> (x^-3*y^3)^-7=?<br> Choose 1 answer:
    6·1 answer
  • What sentence about markdowns and markups is true?
    12·1 answer
  • Malcolm bought 6 bowls for $13.20. What is the unit rate
    14·2 answers
  • 6+4m-1=21<br><br> I think this is the last question so please be quick and help!
    6·2 answers
  • Cual es la forma más simple al efectuar la operación indicada en la expresión (-3) (-12) ?
    13·1 answer
  • 10.
    15·1 answer
  • 5. Write an equation for a line with a slope of -4 and goes through the point (5, -1). Show all work.​
    10·1 answer
  • The interest rate charged on a credit card account each month is called what?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!