Answer:
Step-by-step explanation:
what?
Answer:
Just get the perimeter of the smaller rectangle then times it by 4
Step-by-step explanation:
i tried to use a calculator but i cant do the perimeter of the smaller triangle because i dont know what x is sorry ill try to figure it out.
Answer:
$12.80
Step-by-step explanation:
Sara bought 4 pounds of coffee.
Each pound (lb) costs $3.20
To find the total cost, multiply the cost per pound ($3.20) with the amount of pounds Sara is going to buy (4):
4 x 3.20 = $12.80
$12.80 would be the total cost before tax.
~
Answer: y= 4/3x-9
Step-by-step explanation:
Answer:
x = 5, y = 5
Step-by-step explanation:
