can you give more detail?
Answer:
she jogged for 35 hours
Step-by-step explanation:
6×5 6+5=11 11+6=17 17+6=23 23+6=29 29+6=35
Answer:
B) Brand 2
Step-by-step explanation:
Brand 1: $10.68 ÷ 12 = 0.89
Brand 2: $9.44 ÷ 16 = 0.59
Brand 3: $15.30 ÷ 18 = 0.85
Brand 4: $21.84 ÷ 24 = 0.91
Brand 5: $20.40 ÷ 30 = 0.68
Least cost per packet is of Brand 2