Answer:
676 assuming the population is 3800 in 2019. If it's a different year then change t.
Step-by-step explanation:

Answer:
you have nicce pappeeerrrr
Step-by-step explanation:T-T X_X X_X
12.60 / 7 = $ 1.80 per bottle
10.98 / 6 = $ 1.83 per bottle
18.10 / 10 = $ 1.81 per bottle
16.38 / 9 = $ 1.82 per bottle
best buy (cheapest) is : $ 12.60 for 7 bottles <==
-9 is a negative number, so plus 25, it would be 16. The minus sign and the negative sign of -10 cancel out, so it is plus 10, ending up with 26. Finally, the + and - becomes negative (positive times negative equals negative), so it is -6 and you’ll end up with a final answer of 20.
Answer:
No, the graph is only increasing while the student rides his bike, rides the bus, and walks. It is stays the same while he waits for the bus and when the bus stops to let him off.
Step-by-step explanation: