1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Flauer [41]
3 years ago
15

The median of the set {0, 0, 4, 6, 6, 8} is

Mathematics
1 answer:
Alex3 years ago
8 0

I think the anwser is5..

You might be interested in
Find the instantaneous rate of change of f(x)= 4/x+3 at x=5
Snezhnost [94]

Answer:

(5 , 3.8)

Step-by-step explanation:

Hope this help! :)

5 0
3 years ago
2,5-[0,2+(-3,7+5)-1,4]
ValentinkaMS [17]

2.5 - (0.2 + (3.7 + 5) - 1.4) \\  = 2.5 - (0.2 + 4.2 - 1.4) \\  = 2.5 - (4.4 - 1.4) \\  = 2.5 - 3 \\  =  - 0.5
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Will mark as brainliest! 40 points! Thanks!
n200080 [17]

When given a system of equations, the "solutions" are defined where two equations intersect, or meet.


A. The point where the lines p(x) and g(x) meet is (3, -1), and thus this is considered the solution set.

B. Because there are three lines in total, g(x) is able to intersect both lines one time, and so it has two pairs of solutions.

The first is (3, -1), which has already been established with p(x).

The second is (0, 5), and this is where it intersects with f(x).

C. The solution to f(x) = g(x) is 0, as this is the only x value where both equations are equal.


Hope my answer helped!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
How much interest will he earn?<br> A) $120<br> B) $60<br> C) $50<br> D) $600
zubka84 [21]
I think it’s c hope this helps
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The box-and-whisker plot below shows the age distribution of people at a family reunion.
Wewaii [24]

Answer: answer is c

Step-by-step explanation: quizlet

4 0
3 years ago
Other questions:
  • A marathon runner runs at 7.6 mph for three and a half hours. how many miles has he run?
    13·1 answer
  • What’s grader -77 or -54
    11·2 answers
  • What is -1/3+w=5 3/8 express in simplest form
    12·1 answer
  • Select the expression that is equivalent to (picture)
    9·1 answer
  • carmine buys 8 plates for $1 each. he also buys 4 bowl. each bowl cost twice as much as each plate. the store is having a sale t
    6·1 answer
  • Find the unit rate. A 6oz jar of jalapeños cost $2.34
    13·2 answers
  • I need the solution
    7·1 answer
  • What is the following product? ^3Vx^2•^4VX^3
    12·1 answer
  • How many pizzas can Naylah make with 1/5 of a block of cheese
    11·1 answer
  • 4.678<br> written to one decimal point would be​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!