1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dvinal [7]
3 years ago
6

Please just answer number 27

Mathematics
1 answer:
aalyn [17]3 years ago
4 0
It's simple when it asks for 4 weeks, substitute the 4 for n like the picture below! I'd recommend copying this as work shown!

You might be interested in
Is this a function?<br> {(-1,3); (-2,-3); (2,0); (0,2)}
Molodets [167]
Yes, because the x’s aren’t repeated
8 0
2 years ago
What is the diameter of a circle with a circumfrence of 8 centimeters??
rjkz [21]

Answer:

2.547

Step-by-step explanation:

2pir=8

1.273=r

d=2r

2.547=d

5 0
3 years ago
Write and solve a story problem for each method you can use to find decimal sums and differences.
Pavlova-9 [17]

Answer:

could you give me some story problems Plz

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
I need help on both questions!
ankoles [38]

Answer:

9 sq.m

Step-by-step explanation:

because the area of triangle is 1/2 *b*h

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A test worth a total of 100 points contains multiple choice questions worth 3 points each and essay questions worth 11 points ea
natulia [17]
The correct answer is B
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the value of x in this equation.<br><br> 13(6x – 5) – x = 13 – 2(x + 1)
    5·1 answer
  • A new shoe comes in two colors, black or red, and in sizes from 5 to 12, including half sizes. If a pair of the shoes is chosen
    14·1 answer
  • 5. Si P(x)=2x+4a , Q(x)=4x-2 y P[Q(4)]=60 , Calcular el valor de a
    14·1 answer
  • At a bakery, a baker prepares 6 dozen blueberry muffins for every 5 dozen apple muffins. If the baker prepares 16 dozen blueberr
    7·1 answer
  • 3/4 x 21 show your work
    10·1 answer
  • Plz guys help me with that questions plz<br><br>plz guys help me
    7·2 answers
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs $35.94. What is the unit price of the pairs of gloves?
    11·2 answers
  • Help a friend out plz
    11·2 answers
  • PLEASE HELP !!!!!!
    5·1 answer
  • What is 5+5+6+7?then times 2 and +10
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!