Answer:
$36
Step-by-step explanation:
20x.80=16
20+16=36
Hence, the original price is $36
Answer:
1/8 or
1 1/2
Step-by-step explanation:
necesitas contar la xx
Answer:
slope: 7/5
y-int: (0,7)
hope this helps!!:)
Step-by-step explanation:
The unit rate is $1.59 per pound of coffee
Answer:
x = 33
Step-by-step explanation:
x/3 + 7 = 18
x/3 = 18 - 7
x/3 = 11
multiply both sides by 3
x = 33