1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Amiraneli [1.4K]
3 years ago
11

What is 11 times 5/6

Mathematics
2 answers:
Inga [223]3 years ago
7 0

Answer:

simplified form -

Exact form - 55/6

Decimal form - 9.16..

Mixed number form - 9 1/6

Step-by-step explanation:

Leno4ka [110]3 years ago
4 0

Answer:

9.16

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Danielle earns a 7.75% commission on everything she sells at the electronics store where she works. She also earns a base salary
kaheart [24]

Answer:

ok so this can be represented as

7.75x+675=1062.50

-675

7.75x=387.5

divide by 7.75

x=50

Hope This Helps!!!

3 0
2 years ago
What is the general form of the equation of the line shown?<br> Ox+y=0<br> Ox-y=0<br> Ox-y=0
mixer [17]

Answer:

x-y=0

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Triangle IJK has the coordinates listed:
olga nikolaevna [1]
Point j’ is at (-10, -8)
3 0
2 years ago
skyalr makes turkey sandwiches for a family. he purchases 5 pounds 4 ounces of sliced Turkey for $26.88.what is the unit cost pe
algol [13]

Answer:

$0.32/ounce

Step-by-step explanation:

Total cost of Turkey - $26.88

Amount Purchased - 5 pounds 4 ounces

16 ounces in a pound

5 x 16 + 4 = 84

\frac{84x}{84} = \frac{26.88}{84}

x = $0.32

7 0
2 years ago
Help me please!!!<br><br><br>..<br>​
12345 [234]

Step-by-step explanation:

HERE,

as,it is a right angle triangle,

x=\tt{\sqrt{8^2+6^2}   }

\tt{ x=\sqrt{64+36}  }

\tt{ x=\sqrt{100}  }

\tt{x=10km.    }

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Need to rewrite b^4(2b^2+b)
    9·1 answer
  • The triangle JKL shown on the coordinate grid below is reflected once to map onto triangle J'K'L':
    5·2 answers
  • Find numerical value if x=1 and y=5<br>4(x+y)​
    8·2 answers
  • When you divide a unit fraction by a whole number what happens
    14·2 answers
  • How do you find rate of change? O change in y/change in x. change in x/change in y​
    15·1 answer
  • Please help<br> hahahahaaahahaahahaaha
    10·2 answers
  • A landscaper charges a fee of $150 to replace plants in a flower bed plus $0.75 per plant, p. Which of
    8·1 answer
  • What are the first four terms in the nth term<br> n(2n + 1)
    9·1 answer
  • Write a linear function f with the values f(0)=−3 and f(7)=11.
    6·1 answer
  • Need help will mark brainliest
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!