1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
irinina [24]
3 years ago
13

Bills Renee wants to figure out how much it costs her per year for her phone service. Her monthly bill is $23.21. About how much

does it cost for one year of service?
Mathematics
2 answers:
Lerok [7]3 years ago
6 0
$278.52
all you have to do is multiply the monthly cost by 12( # of months in a year)
stira [4]3 years ago
5 0
To find out the yearly amount of the bill you would multiply the monthly cost bu 12 for 12 months in a year.
23.21 * 12 = $ 278.52
You might be interested in
A bottle holds 64 fluid ounces of lemonade. How much is this in pints?
myrzilka [38]

Answer:

there are 4 pints

Step-by-step explanation:

64 / 16 = 4

4 0
2 years ago
Marianne has 3/7 cup of sugar to bake a cake she has 3/5 cup does she have enough to make the cake yes or no
jenyasd209 [6]

Answer:

Yes

Step by step explanation:

6 0
2 years ago
Can someone please help me​
zmey [24]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Analyze is the product of 0.4×1.8 greater than or less than 0.4?please explain to me
AnnZ [28]
Remember that multiplying is how many times you add a number to itself. If you multiply by 3, you add the first number to itself 3 times.

When you multiply a given number by 1, you get the first number (it doesn't change).

When you multiply by a number less than one, say, one half, you'll end up with half of the original number --> a smaller number.

When you multiply a number by more than one, you will get a number bigger than the original because you are adding it to itself more than once. Even if it is a fraction or decimal, if it is greater than 1, then the new product will be larger than the original number.

Hope this helps! :)

7 0
2 years ago
How many whole servings of 3/2 cups are in 67/3 cups of fruit punch
Lerok [7]
14 8/9 cups of fruit punch
4 0
2 years ago
Other questions:
  • A cone is a polyhedron with a circular base.<br> true or false?
    7·2 answers
  • A jar of jelly that weighs 4.25 Oz cost $2.89 what is the cost of 1 oz of jelly
    10·1 answer
  • What is 37.621 divided by 6.3
    11·2 answers
  • The ratio of the cost of a tennis racket ro tennis balls is 18:1. If a can of balls cost $5.35, what is the cost of the racket?
    6·1 answer
  • Will give BRAINLIEST if correct!!!!!!! (if incorrect and/or made random for points, you will be reported)
    15·1 answer
  • 2. Construct Arguments Macy says that any
    8·1 answer
  • What is the distance between the point (−10, −2) and the point (−4, −2) ?
    6·2 answers
  • Daniel had $25 to spend at the fair. If the admission to the fair is $4 and the rides cost $1.50 each, what is the greatest numb
    7·1 answer
  • Ebonae fish tank holds 40 gallons.how many quarts does the fish tank hold?
    8·1 answer
  • I need help please it’s a test
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!