1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
svetoff [14.1K]
3 years ago
13

Can you please help me with these questions ):

Mathematics
1 answer:
Makovka662 [10]3 years ago
6 0
It is-12 for the determination
You might be interested in
Find the LCM of 8, 12, and 26
Dafna1 [17]
312 is the LCM for this set
3 0
3 years ago
Plz help this is due today AND NO LINKS OR GROSS PICTURES OR I REPORT
Zina [86]

Answer:

I think its A

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
I have a friend in need. Her name is Sienna and she has cancer along with co.vid. Please pray for her well being because she rea
Rzqust [24]

Answer:

I will

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Huong had $23 to spend on six notebooks. After buying them she had $11. How much did each notebook cost?
Nataly [62]
23-11=12
She spent $12 on notebooks, and she bought six notebooks.
12/6=2

Each notebook costed $2.
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
I'm using double number lines. Martin bought 3 DVDs for $15.00 on Black Friday. At this price, how much would 8 DVDs cost?
bagirrra123 [75]
First of all, I find it easiest to write n equation.

3 / 15 x 8 = 

Now that we have an equation, we can figure out a solution. 

3 / 15 = 5
5 x 8 = 40

So 8 DVD's would cost $40.00. 
6 0
4 years ago
Other questions:
  • Find the interest earned and the future value of an annuity with annual payments of $1,400 for 18 years into an account that pay
    9·1 answer
  • Least common multiple: please help
    6·1 answer
  • 5. Car rental company A charges $30 a days and
    7·2 answers
  • The gas station is 44 kilometers away. how far is the station in miles if 1 mile is 1.6 kilometers
    11·1 answer
  • Look in the image to answer please help!!
    8·1 answer
  • Bus A and Bus B leave the bus depot at 6 pm. Bus A takes 20 minutes to complete its route once and bus B takes 45 minutes to com
    14·1 answer
  • 25 + x^2 + 10x = 0<br> solve for x<br> please explain!!
    6·2 answers
  • PLEASEE HELP.!! ILL GIVE BRAINLIEST.!! *EXTRA POINTS* DONT SKIP:((
    15·2 answers
  • In the diagram, m ABC = 90° and the ratio x: y = 2 : 3 . Find the value of the larger angle.
    9·2 answers
  • Please help! what is the measure of x?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!