1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
11Alexandr11 [23.1K]
2 years ago
8

What is the GCF of 16s^3t, 40s^5, and 68t^2 A. 4 B.4s^3t C.8 D.8s^3t

Mathematics
2 answers:
Tems11 [23]2 years ago
7 0
I agree with him btw thanks for all your hwlo
labwork [276]2 years ago
3 0
A is the answer to your question
You might be interested in
Fresh produce is delivered to a restaurant every four days. Every 6 days, the restaurant receives a delivery of a dried and cann
trapecia [35]

Answer:

12

Step-by-step explanation:

4,8,12

6,12

They both have 12 in common

3 0
3 years ago
a washer and dryer cost $586 combined. the washer costs $64 less than the dryer. what is the cost of the dryer?
oksano4ka [1.4K]
Hello!

*I'm not very good at algebra, so I am not 100% sure this is correct!*

w = cost of washer

d = cost of dryer

w + d = $586

w = d - 64

d - 64 + d = 586

2d = 586 + 64

2d = 650

d = 650 / 2 = 325

586 - 325 = 261

Check 325 - 261 = 64

So, the dryer costs $325 and because the washer is $64 less than the dryer, it costs $261.

7 0
3 years ago
0.04 is 1/10 0f what
PSYCHO15rus [73]
0.04, or 4 hundredths is 10 percent of 0.40
10 times 0.04 gives you 0.40
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Taylor buys 2 gallons of milk for $5.50. What is the cost per gallon
Vanyuwa [196]

Answer:

its 2.75 for one gallon

5 0
2 years ago
Change 2.36 to a mixed number and reduced to lowest terms
serg [7]
2.36=2\frac{36}{100}=2\frac{9}{25}
4 0
3 years ago
Other questions:
  • A pool is filled at a rate of 105 gal/min. What is the rate in mL per second?
    10·1 answer
  • Please help picture shown
    13·1 answer
  • A roofer leaned a 16 foot ladder against a house if the base of the ladder is 5 feet from the house how high up the house does t
    6·1 answer
  • In the figure below, tan B - 3. If BC = 15 and DA = 3, what is the length of DE ?
    13·2 answers
  • Is f(x) = 5 to the power of x, growth or decay
    9·1 answer
  • It took 30 minutes for Melinda to run 4 miles
    11·1 answer
  • What is gross income?
    5·1 answer
  • I need help. I’m a little bit confused
    9·2 answers
  • PLEASE HELP!!!if the unit rate for the line B is 7meters/seconds , which if the following is not a possible value for the unit r
    13·1 answer
  • 21. A triangle has vertices (1, 5), (2, 7), and (6, 5). After a reflection and a translation, the
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!