Step-by-step explanation:
the question answer a should be
Cost per bottle
6 pack is 3.79 so the cost per bottle is 3.79/6=$0.631666666666667 per bottle
9 pack is 4.50 so the cost per bottle is 4.50/9=$0.50 per bottle
12 pack is 6.89 so the cost per bottle is 6.89/12=$0.574166666667 per bottle
0.63>0.57>0.50
the one that costs the least per bottle is the 9 pack which costs $0.50 per bottle
Answer:
i dont know
Step-by-step explanation:
it will be 2 hours
3 more than 7= 7 +3 3 added to 7= 7 +3 lesson 1-6... five plus x minus 3 2) three times y less 4 3).. seven minus twice the quotient of x and 3