1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natima [27]
3 years ago
9

Which graph shows the solutions to the inequality n<46

Mathematics
2 answers:
MaRussiya [10]3 years ago
7 0

Are there choices to the answer or must you draw the graph?

If you can please attach images so I can help :)

Pepsi [2]3 years ago
7 0

Can you please attach a image i really want to help

You might be interested in
Help <br> 50 points and brainleist
UkoKoshka [18]

Answer: -0.5c

Step-by-step explanation: multiply -2.5 by 1/5 (0.2) and you get -0/5

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Of 3,000 pets owners surveyed,40% purchased their pets from a breeder.how many pets were purchased from the breeder
lord [1]

3000 * .40 = 1200

1200 purchased from a breeder

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
At the city museum, child admission is $5.20 and adult admission is $8.90 . on friday, 159 tickets were sold for a total sales o
Zinaida [17]
Total tickets sold = 159
Total sales = $1100.60
Child admission = $5.20
Adult admission = $8.90

Assumed all 159 tickets are Child admission tickets
Total sales = 159 x 5.2 = $826.80

Difference in amount = $1100.60 - $826.80 = $273.80
The difference must be contributed by the Adult Admission Tickets, which has a difference of $8.90 - $5.20 = $3.70

$273.80 ÷ $3.70 = 74 adult tickets

159 - 74 = 85 child tickets



5 0
3 years ago
What is 715-62/5 = ?
xz_007 [3.2K]
702.6







I found this from middle school math.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Eve bought 6 3/4 pounds of clay for her sculpting project. She separated the clay into equal pieces that each weighed 1 1/8 poun
ValentinkaMS [17]
Sorry I can't help with the formula to work it into simplest form but the answer is 6 pieces of clay :(
6 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the equation of the line when the y intercept is 6 and is perpendicular to the line y=3x+2
    6·1 answer
  • CHECK ANSWERS -
    15·1 answer
  • Greta has watched 30 minutes of a movie. This is 20%<br>of the entire movie. How long is the movie?​
    12·1 answer
  • Angel buys a 12-pack of granola bars for $9. What is the unit price? $1.33 $0.75 $1.20 $0.80
    10·1 answer
  • Plz help me find the answers plz i love y<br>u guys so so much??<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=20%20%5Cdiv%202" id="TexFo
    10·1 answer
  • Pls help me the question is on the picture
    9·2 answers
  • Given F(x) = 2x - 1; G(x) = 3x + 2; and H(x) = x 2, find the function F(x) + G(x) + H(x).
    5·1 answer
  • Please help ill give brainliest
    13·2 answers
  • (x2 - y2)-(-x2 + y2)<br> How do you write that out to show work ?! Help pleAse
    14·1 answer
  • The time it takes to process phone orders in a small florist/gift shop is normally distributed with a mean of 6 minutes and a st
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!